Knarf
Adres IP: knarf.pl

RPG

Główne założenie:

Nie może być łatwo, ta gra ma być wyzwaniem

Ten tryb gry jest rzadziej wybierany ze względu na poziom trudności i złożoność rozgrywki. Dostępnych jest wiele dodatkowyh mechanizmów rozgrywki. Między innymi są to: MC MMO, NPC, Questy, Mob Arena oraz osady.

Gracz na start dostaje naprawdę niewielką sumę pieniędzy, która wystarcza na wynajęcie tylko groty w skale w podziemiach miasta. Działki są kosztowne ale za to prestiżowe. Poza miastem można założyć wraz z dwoma innymi osobami osadę. Osady służą jedynie w celu ochrony terenu, nie są prowadzone wojny pomiędzy nimi.

Mapa

Na tym serwerze mapa jest stworzona za pomocą generatora Amplified, dzięki czemu na całej mapie można podziwiać epickie góry.

Miasto - Delorin

Miasto jest położone w kotlinie górskiej. Nie jest dostępne dużo miejsca, więc działek jest ograniczona ilość. Spawn znajduje się w centralnej części miasta na niewiekim wzniesieniu. Nieopodal spawmu znajduje się gospoda, w której można wynająć całkiem komfortowy i dobrze wyposarzony pokój. Pod spawnem z kolei znajduje się skup, w którym to można sprzedać rzeczy znalezione poza miastem. Znajduje się tam też zejscie do podziemi miasta, gdzie panuje dużo bardziej mroczna atmosfera. Wielka podziemna jaskinia w centrum której znajduje się arena do walk z potworami, otoczona wysokimi ścianami jakskini, w których wykute są groty ma niepowtażalny klimat. Groty są zamieszkiwane przez początkujących graczy, są bardzo ciasne, ale to jedyne co jest dostępne na start.

Questy, NPC i fabuła

Gra z NPC nie jest wcale trudniejsza o ile czyta się to co mają nam do powiedzenia. Aby rozmawiać z NPC trzeba stać dostatecznie blisko oraz patrzeć się na swojego rozmówcę! Questy najczęściej można podjąć klikając prawym przyciskiem myszy. Więcej informacji dostępne jest w zakładce poradniki.

Rozgrywka

Witaj w Delorin!

Jako nowy gracz lądujesz przy wyjściu z portalu, w odległym od domu miejscu. W twoich rodzinnych stronach trwa wieloletnia wojna między trzema władcami. Przez brak postępów wojny, władcy zdecydowali się na przyzwanie demonów, które wymknęły się z pod kontroli i pustoszą tamtejsze krainy. Ocalali mieszkańcy postanowli zrezygnować z podziałów i dzięki opracowaniu magicznych portali uciec poza zasięg epicentrum kataklizmu. Teraz jesteś nowym mieszkańcem Delorin, musisz zaadopotować się do nowego środowiska i zacząć znów normalnie żyć.

Zaraz na początku gry trafiamy na pierwsze postacie NPC, Anna tłumaczy podstawy rozgrywki, a Główny Strażnik ma za zadanie wyegzekwować akceptację regulaminu od nowo przybyłych. Bez akceptacji regulaminu u strażnika gra jest niemożliwa!

Życie poza miastem

Aby rozgrywka była wyzwaniem, na serwerze nie są dostępe teleporty do graczy! Teraz każda wyprawa jest prawdziwą wyprawą, wymagającą odpowiedniego przygotowania i zebrania drużyny. Poza miastem jest możiwość swobodnego budowania. Aby zabezpieczyć teren należy założyć osadę. Do tego celu potrzeba przynajmniej 3 osób. Więcej informacji dostępne jest w zakładce poradniki.

Ze względu na brak teleportów oraz homów, wprowadziliśmy system kapliczek. Za ofiarowanie pewnej sumy pieniędzy można dostać błogosławieństwo, dzięki któremu odrodzimy się w kapliczce, w której ostatnio złożyliśmy ofiarę. Kapliczek nie jest dużo na mapie ale powstają co jakiś czas nowe. Wystarczy poszukać :)

Dostępne komendy

Jeśli coś jest podane w nawiasach [nick] trzeba to uzupełnic w tym wypadku nickiem gracza.
Na tym serwerze dostępne są następujące komendy:

Komenda Kto może jej użyć Opis
/spawngraczTeleportuje gracza na spawn
/msg [nick] [treść]graczWysyła prywatną wiadomość do gracza o podanym nicku
/r [wiadomość]graczWysyła odpowiedź na ostatnio otrzymaną prywatną wiadomość
/sethomegraczUstawia teleport do domu w miejscu w którym stoisz
/homegraczTeleportuje do domu (jeśli nie jest ustawiony to do łóżka lub na spawn)
/warpsgraczPokazuje listę dostępnych warpów
/warp [miejsce]graczTeleportuje na wybrany warp
/tpagraczWysyła prośbę o teleportacje (drugi gracz musi się zgodzić, prośba przedawnia się po niedługim czasie
/tpacceptgraczAkceptuje prośbę o teleportacje
/tpdenygraczOdrzuca prośbę o teleportacje
/kitsgraczWyświetla listę dostępnych kitów
/kit [nazwa kita]graczBierze kit o podanej nazwie (można wziąć dany kit co jakiś czas
/changepassword [stare hasło] [nowe hasło]graczZmienia stare hasło na nowe
/as find rentgraczTeleportuje na najbliższą wolną działkę, którą można wynająć
/as rentgraczWynajmuje działkę na której aktualnie stoisz
/as megraczPokazuje informacje na temat posiadanych działek
/as tp [nazwa działki]graczTeleportuje Cię do wybranej działki (musi być twoja)
/as addfriend [nick]graczDodaje osobę do działki (musisz stać na działce oraz osoba musiała już wcześniej grać na serwerze)
/as delfriend [nick]graczUsuwa kogoś z działki (musisz stać na działce)
/as unrentgraczRezygnacja z wynajmu działki (musisz na niej stać). Niewykorzystana część kosztów zostaje zwrócona
/hatVIPUstawia aktualnie trzymany w dłoni przedmiot jako czapkę
/skin [nazwa gracza premium]VIPUstawia skin na skin posiadany przez gracza premium o podnaym nicku
/kit vipVIPDaje kit vip (można użyć raz na jakiś czas, zawartość kita podana w sekcji VIP)
/ptime [czas]VIPUstawia czas (widoczne tylko dla gracza a nie całego serwera). Można wpsiasć: day/night/dawn/reset/14:15
/weather [pogoda]VIPUstawia pogodę na serwerze na sun lub storm
/nick [nowy nick]VIPPozwala na ustawienie innego nicka
/feedVIPUzupełnia mięska (raz na dziennie, sobie lub komuś)
/healVIPLeczy całe zdrowie (raz na dziennie, siebie lub kogoś)

VIP

Istnieje możliwość zakupu tak zwanego VIP-a. Dzięki któremu gracz zostaje wyróżniony w grze oraz dostaje szereg udogodnień. Wpłaty maja charakter składki na utrzymanie serwera i idą w 100% na utrzymanie sieci serwerów. Administratorzy nie czerpią żadnych materialnych korzyści z prowadzenia serwerów.

Ważność VIPa to 30 dni i jest liczona od momentu przyznania tej rangi. VIP nie zwalnia z przestrzegania zasad! Nie zwracamy pieniędzy w przypadku bana czy innych kar. VIP jest ważny tylko na tym serwerze, na którym został wykupiony.

Korzyści płynące z posiadania rangi VIP-a

Zawartość kitu VIP

Jak kupić?

Akceptujemy różne formy płatności:

Pamiętaj, że VIP nie jest przydzielany automatycznie i każda wpłata musi zostać najpierw zweryfikowana. Jeśli chcesz, żeby proces przebiegł jak najszybciej, możesz dodatkow nas powiadomić o wpłacie, wtedy od razu zajmiemy się weryfikacją i przydzieleniem rangi.

Konkursy

Na serwerze prowadzony jest regularnie konkurs na najładniejszą działkę. Co niedzielę wybierana jest najbardziej interesująca/najładniejsza działka w mieście. Zwycięzca zostaje ogłoszony na facebooku wraz ze screenami prezentującymi działkę. Nagrodą jest ranga VIP na tydzień (jeśli ktoś ma już tą rangę, przedłużamy czas trwania o tydzień).

Galeria

Przykładowe screeny z serwera. Aktualny stan zapewne jest już znacznie inny :)

Screenshot z serwera.Screenshot z serwera.